Negyvosios jūros druska

Negyvosios jūros druska

500g – 3 eur

1kg – 5eur .

Inhaliacijos

Pagerina kvėpavimą Reikės: 30—50 g druskos. Druską ištirpinkite 2 l verdančio vandens. Palenkite veidą virš garuojančio dubens, galvą apsidenkite frotiniu rankšluosčiu ir pakvėpuokite karštais garais 10—15 min. Druskos garus įkvėpkite pro nosį, iškvėpkite per burną. Efektas: druskos garai išgydo slogą, taip pat ir alerginę šieno slogą, palengvina kvėpavimą.

Kompresai akims

Pašalina patinimą ir nuovargį Reikės: 1 g druskos, 100 ml vandens. Druską ištirpinkite pusėje stiklinės vandens. Suvilgykite du vatos skridinėlius ir uždėkite 20 minučių ant užmerktų vokų. Vanduo gali būti ir drungnas, ir šaltas. Efektas: druskos kompresai padeda atsigauti pavargusioms, sudirgusioms akims, šalina vokų patinimą.

Sėdimos vonelės

Suteikia naujos energijos .500 g jūros druskos ir 50 l šilto vandens. 20 min pasėdėkite 37 laipsnių temperatūros vandenyje iki pilvo. Nusišluostykite rankšluosčiu ir pusvalandį pailsėkite. Efektas: šiltas vanduo su druska išjudina medžiagų apykaitą, slopina uždegiminius procesus, atgaivina pavargusias kojas. Pagerėja bendra savijauta.

Nosies plovimas

Sumažina šieno slogą Reikės: 2 g smulkios druskos, 200 ml drungno vandens. Druską ištirpinkite vandenyje. Įpilkite po 100 ml kiekvienai šnervei į specialų nosies purkštuvėlį (iš vaistinės). Palenkite galvą virš vandens dubens. Įstatykite purkštuvėlio snapelį į vieną šnervę, palenkite purkštuvėlį, sūrus vanduo išbėgs pro kitą šnervę. Po skalavimo neskubėkite šnypšti nosies. Efektas: sumažina šieno slogą, nes išplauna nosies gleivinėje prilipusias žiedadulkes. Dezinfekuoja gleivinę, sudrėkina ją.

Masažas

Celiulitas. Efektyviai kovai su celiulitu nedidelį kiekį druskos sumaišyti su vandeniu iki košelės konsistencijos ir užtepti ant probleminių vietų, trinat masažiniais judesiais 5 minutes. Masažas druskos kristalais .Negyvosios jūros druskos kristalus praskiesti nedideliu kiekiu vandens ir masažuoti skaudamas vietas. Rekomenduojama po masažo uždėti Negyvosios jūros purvo aplikacijas. (Kaulų-raumenų sistemos ligos, nervinis ir fizinis išsekimas).

Druskos sudėtis

Bromas – kovoja su kenksminga odos flora ir reguliuoja odos keratinizaciją; skatina gilų nervų sistemos ir raumenų atpalaidavimą. Kalcis – skatina kaulų, nagų ir dantų augimą, gydo alerginius susirgimus, mažina niežulį, reguliuoja nervų ląstelių laidumą; svarbus visiems raumenims, įskaitant ir širdies raumenį; turi priešuždegiminį poveikį, padeda alerginių susirgimų atvejais ar esant reumato simptomams. Chloridas – gerina mineralų balansą organizme. Jodas – turi antiseptinį poveikį, skatina odos žaizdelių gijimą, svarbus skydliaukės funkcijoms. Geležis – raudonųjų kraujo kūnelių ir svarbių fermentų grupių sudedamoji dalis. Trūkstant geležies, plaukai tampa trapūs, veidas išblyškęs, atsiranda mieguistumas ir nervinė įtampa. Manganas – turi antioksidacinį poveikį; svarbus deguonies perdavimui organizme, histamino sumažinimui, kolageno susidarymui ir kraujo krešėjimui; aktyvina fermentų, nervų ir smegenų veiklą; degina riebalus ir skatina hormonų gamybą. Magnis – aktyvina odos fermentus ir reguliuoja odos pleiskanojimą bei energijos apykaitą, apsaugo nuo streso hormonų, dalyvaujančių baltymų, riebalų ir angliavandenių gamyboje; apsaugo širdies raumenį nuo kalcio perkrovos, apsaugo raumenis nuo mėšlungio ir padeda atpalaiduoti raumenis. Kalis – reguliuoja vandens balansą, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, ramina nervinę įtampą; svarbus raumenų veiklai, ląstelių medžiagų apykaitai, ląstelių energijai, nervinių impulsų ir fermentų veiklai. Natris – reguliuoja vandens balansą ir osmosinį slėgį organizme; apsaugo pleiskanojančią odą nuo sukietėjimų ir suragėjimų, palaiko rūgščių-šarmų pusiausvyrą, tiekia maistingąsias medžiagas ir šalina toksinus, perduoda ir sulaiko nervinius dirgiklius, aktyvina fermentus. Siera – šalina pleiskanojančią odą, minkština suragėjusią ir sukietėjusią odą, reguliuoja riebalinių išskyrų perteklių ir turi antibakterinį poveikį esant spuogams ar intarpams odoje; skatina organizmą gaminti savo baltymus, stiprina imuninę sistemą ir ląstelių struktūrą.

Kontraindikacijos

Vonias galite naudoti tik pasikonsultavus su gydytoju, esant širdies nepakankamumui, hipertonijai, išeminei širdies ligai, diabetui, epilepsijai, psichozei, sunkiems infekciniams susirgimams, tuberkuliozei, navikams, aukštai temperatūrai, stipriems odos pažeidimams, anemijai.