SVEIKATA

ŽMOGAUS SVEIKATA

SVEIKATA – TAI VISAAPIMANTIS DIALOGAS SU GYVENIMU…

IŠGIJIMAS – TAI JUDĖJIMAS Į VIENIO PILNATVĘ…

GERBŪVIS – TAI LAIKO REZULTATO SUVOKIMAS…

 

Pagrindiniai geros sveikatos principai: kvėpuokite laisvai, pastoviai judėkite, racionaliai maitinkitės, daugiau gerkite švaraus vandens; palaikykite sielos ir kūno švarą; raskite save sociume ir išlikite savimi, gyvenkite taip,  kad pastoviai jaustumėte džiaugsmą ir gražias emocijas; viską aplinkui mylėkite besąlygine meile.

ENDOBIOGENINĖ MEDICINA

Endobiogenika, arba individualizuota medicina, yra globalus sisteminis požiūris į žmogaus biologiją. Tai požiūris, kuris apima įvairius mokslo atradimus ir integruoja juos siekiant identifikuoti sveikatos problemos šaknį ir nukreipti gydymą būtent į tai, o ne į pasekmę, pvz., kaip išnaudoti informaciją, kurią mums gali suteikti hormonai.

Endobiogeninis požiūris – integralus požiūris. Pagal šią koncepciją žmogaus kūnas yra įvairių tarpusavyje susijusių ir darniai funkcionuojančių organų visuma. Šią sistemą reguliuoja ir valdo fiziologiniai mechanizmai. Sveikame organizme fiziologinės funkcijos veikia kaip viena harmoninga subalansuota sistema.

Endobiogenika – integratyvus klinikinis požiūris į mediciną, kurio pagrindą sudaro inovatyvi biologinių mechanizmų modeliavimo sistema. Prioritetas – taikyti gydymo metodus, kurie tinka labiausiai, atsižvelgiant į konkretaus paciento fiziologiją, stengiantis sukelti kuo mažiau jatrogeninių komplikacijų. Siekis – sukurti humanistinę medicinos sistemą, tiek prevenciniu, tiek gydomuoju požiūriu, kuri atsižvelgtų į kiekvieno konkretaus organizmo specifines savybes, tuo pačiu skatinant paties paciento aktyvų, atsakingą bei kūrybingą požiūrį į savo sveikatą.

 

Klinikinė medicina labai siejasi su mokslo, filosofijos ir kultūros istorija. Istoriškai medicina darė įtaką ir buvo veikiama trijų mokslo šakų. Per paskutiniuosius 500 metų atsirado atotrūkis. Medicininiai tyrimai nuo holistinio požiūrio perėjo į redukcionizmą, iš pastarojo – į „naivųjį redukcionizmą“. Tai, kas seniau atrodė nepaprastai įžvalgu ir buvo laikoma stebuklingu gydymu, pasiekė „plato“ fazę, o tokios ligos,kaip infekcijos, vėžys, ir autoimuninės ligos, kurios atrodė įveikiamos, vis sunkėja.Tačiau per paskutiniuosius 50 metų sistemų teorija pakeitė vyravusias redukcionizmo madas daugelyje tyrimų sričių (išskyrus klinikinę mediciną) ir taip grįžo prie Aristotelio stebėjimo būdo – „visuma yra geriau nei atskirų dalių suma“.

 

Individualizuota medicina – tai integralus požiūris į medicininį ištyrimą ir pacientų gydymą bei prevenciją. Ji reiškia naują pacientui pasireiškusių požymių, klinikinės apžiūros, kuri turi būti integruota, o ne atskirta nuo organizmo visumos, sampratą, išsamesnį biologinių tyrimų rezultatų vertinimą – tai gydymo strategija, kruopščiai apgalvota ir pritaikyta pagal paciento fiziologiją, nes jo negalavimas neatsiejamas nuo sveikatos veiksnių visumos.

 

Vadovaujantis šiuo integraliu požiūriu, pirmiausia siūloma atsižvelgti į kiekvieno asmens fiziologiją, ir suteikti deramą vietą vaistiniams augalams, kurie iki šiol buvo nepelnytai nuvertinami ar pamiršti.

 

plačiau endobiogeny.lt

NEGYVOSIOS JŪROS DRUSKOS VONIOS

Viso organizmo, visų organų ir sistemų valymas ląstelių ir tarpląstelinių ertmių lygmenyje nuo ekologinių pažeidimų – toksinų, radionuklidų, rūgščių medžiagų apykaitos produktų, druskų, cholesterino sankaupų ir kitų medžiagų, trikdančių normalų organų ir sistemų darbą ir sukeliančių įvairius sveikatos sutrikimus, tokius kaip kraujagyslių aterosklerozė ir onkologiniai procesai.

Labai svarbus efektas – kraujo, limfos ir vidaus organų valymas nuo bakterijų, virusų, grybelių, parazitų ir jų toksinų

Padeda pašalinti šlakus Reikės: 1 kg druskos arba pagal pasirinkimą. Maudytis du kartus per savaitę. Daroma taip: druską ištirpinkite vonios vandenyje.

Laikas 20 min. Vandens temperatūra neturėtų būti aukštesnė kaip 37-38 laipsniai. Daugiau nereikia naudoti jokių vonios priedų ir prausimosi priemonių. Po maudynių pusvalandį pailsėkite.

Efektas: stimuliuoja visą organizmą, skatina šlakų ir nuodingųjų medžiagų šalinimą. Odos medžiagų apykaita pagreitėja. Nuodingosios medžiagos per odą pasišalina į vonios vandenį, o odos ląstelės sugeria iš vandens mineralines medžiagas. Organizmo išsivalymo efektą galima palyginti su kelių dienų gydomuoju badavimu. Druskos vonia sumažina organizmo rūgštingumą, nuslopina skausmus. Jei maudymasis vandenyje be druskos išsausina odą (po ilgų maudynių susiraukšlėja pirštai), tai druska sulaiko vandens molekules viršutiniame odos sluoksnyje. Todėl maudytis sūriame vandenyje naudinga tiems, kurių oda sausa

OSTEOPATIJA

Osteopatija – tai metodas, kai rankų judesiais ir masažu atstatomi pažeisti sąnariai ir raumenys, ar bent jau pagerinamas jų funkcionavimas. Osteopatinio gydymo principas remiasi suvokimu, kad daugelį ligų sukelia struktūriniai pokyčiai. Juos pašalinus, organizmas turi galimybę pasveikti pats, nenaudojant vaistų.
 

Ši metodika atsirado daugiau nei prieš šimtą metų. Jos pradininkas amerikiečių gydytojas A. T. Stilas. Tuo metu jo pažiūras laikė labai radikaliomis, nes jis nepritarė to meto medicinai, ieškojo būdų, galinčių geriau padėti žmogui. Stilas manė, kad negalima žiūrėti į žmogų, išskiriant jo kūną, protą ir dvasią. Jo nuomone, kūno struktūra yra glaudžiai susijusi su funkcijomis ir jos veikia viena kita. Todėl negalima gydyti vien tik kūno, reikia veikti ir jo funkcijas. Ypatingą reikšmę jis teikė harmoningai raumenų, kaulų ir sąnarių veiklai. Jis ne tik sėkmingai rankų judesiais gražindavo lankstumą ir judrumą raumenims bei sąnariams, bet taip pat sėkmingai susitvarkydavo ir kiti negalavimai.

OSTEOPATIJOS RŪŠYS

 

Struktūrinė osteopatija
Nukreipta atramos-judėjimo sistemai stiprinti ir gydyti. Koreguojami stuburo slankstelių iškrypimai, šalinamas skausmas.

 

Visceralinė osteopatija

Skirta vidaus organų funkcionavimo gerinimui, sureguliuoja medžiagų apykaitą, limfos tekėjimą. Veikiami visi vidaus organai.

 

Kranialinė osteopatija
Gali veikti netgi psichoemocinę paciento būklę, ypač veiksminga šalinant galvos skausmus. Šios technikos esmė- švelniais judesiais masažuojama galva, atpalaiduojama įtampa. Yra klaidingai manoma, kad kaukolės kaulai nejudrūs. Iš tiesų kaukolė sudaryta iš daugelio kaulų, tarpusavyje sujungtų siūlėmis. Būtent šiose vietose kaulai yra paslankūs. Todėl šiuo specifiniu metodu galima mažinti ir intrakranijinį spaudimą, galvos skausmą, stimuliuoti ir atpalaiduoti smegenų struktūras.

 

Terapijos principas: 
Osteopatas rankomis čiuopia raumenis, vertina jų tonusą, įsitempimą ir atsipalaidavimą. Kadangi vertinama visuma, osteopatas gali paprašyti jūsų pasilenkti, pasiekti pirštais kojas, pavaikščioti ir pan. Todėl gydytojų osteopatų rankos turi būti labai išlavintos, jos turi pajusti menkiausius pokyčius, kurie rodo nukrypimą nuo normos. Tiek diagnostika, tiek ir gydymas yra švelnus, neskausmingas. Minkštieji audiniai koreguojami masažu. Masažu galima atpalaiduoti įsitempusius raumenis, sustiprinti nusilpusius. Sąnarių problemos koreguojamos tempimu ir specifiniais ritmingais judesiais. Osteopatijoje naudojama ir stumtelėjimo technika, kai staigiu judesiu yra koreguojama sąnario padėtis. Tai neskausminga, tačiau daugelį gąsdina šios procedūros metu pasigirstantis trakštelėjimas, kai sąnarys grįžta į vietą. Tačiau vieno tokio stumtelėjimo kartais visiškai pakanka nuimti sąnarį supančių raumenų skausmus, nes juose dingsta įtampa. Stumtelėjimo technika dažniausiai atliekama stuburo ir stambiųjų sąnarių korekcijai.
Osteopatai gali rekomenduoti ir papildomus pratimus, patarti dėl taisyklingos eisenos ir stovėsenos.

 

KOKIAS LIGAS GYDO:

Osteopatų pacientai – sportininkai, moterys po gimdymo, taip pat daug stresų patiriantys asmenys, nes streso poveikyje išsiskyręs adrenalinas verčia susitraukti raumenis. Nugaros skausmo priežasčių yra daug, tačiau osteopatai siekia atstatyti struktūrą, tuomet praeina ir skausmai. Kadangi stuburas glaudžiai susijęs su vidaus organais (nuo stuburo eina daugelis nervų) atstačius taisyklingą stuburo padėtį, galima žymiai pagerinti kitų organų veiklą. Kartais įvairių susirgimų nesėkmingo gydymo priežastimi gali būti iškrypęs stuburas.
Suaugusiesiems dažniausiai taikoma po traumų, esant radikulitinio tipo skausmams juosmens srityje, stuburo ir sąnarių skausmams, reumatui. Tačiau ne mažiau sėkmingas gali būti ir visų kitų lydinčių ligų gydymas.
Vaikams gali būti taikoma nuo pirmųjų gyvenimo dienų. Osteopatai teigia, kad kuo anksčiau pradedamas struktūros atstatymas, tuo greičiau išsprendžiama problema. Kiek galima padėti naujagimiui praėjus trims minutėms po gimimo, po trijų dienų reikės jau trijų mėnesių, o praėjus trims mėnesiams jau gali reikėti net trejų metų. Tačiau jokiu būdu tai nereiškia, kad vėliau šio metodo taikyti negalima ar jis bus ne toks efektyvus.
Vaikams osteopatija taikoma esant pogimdyminėms traumoms, elgesio ir dėmesio sutrikimams, sutrikus vystymuisi, taip pat esant skoliozei, plokščiapadystei.

info : sveikaszmogus.lt